Beskid Żywiecki – eMTB zimą

12/03/2021 
0


Glinka – Krawcowy Wierch-Rysianka – Hala Lipowska – Wierch Boraczy – Kiczora – Ujsoły – Glinka

Chcemy Wam przedstawić malowniczą trasę rowerową w Beskidzie Żywieckim. Punktem startowym jest miejscowość Glinka, gdzie znajduje się parking koło kościoła. Tutaj można zostawić auto, bo proponowana trasa jest pętlą kończącą się dokładne w tym samym miejscu. Żołtym szlakiem ruszamy w stronę Krawcowego Wierchu. Na hali znajduje się bacówka (schronisko PTTK) – nasz pierwszy cel. Pierwszy odcinek to dość stromy podjazd po betonowych płytach. Nie ma trudności z orientacją. Całość trasy jest do zrobienia zimą tylko w optymalnych warunkach. Podczas naszego wyjazdu panowały ujemne temperatury a szlak był w całości przedeptany a powierzchnia śniegu utwardzona. Najmniejsza odwilż i trasa przestaje być przejezdna.

Na Rysiankę oczekuje Was stosunkowo długi, monotonny podjazd. Tutaj przyczepność opon jest kluczowa. Szlak jest uczęszczany, więc trafiliśmy na idealne warunki. Na górze można zrobić przerwę przy schronisku na Rysiance lub pobliskim na Hali Lipowskiej. Dalej prowadzi nas trasa już tylko w dół. W okolicy Kiczor dołączamy do szlaku czarnego-trzymać się lewej strony, bo szutrowa droga prowadzi w prawo i nie prowadzi czarnym szlakiem. Zjazd do Ujsoł oferuje na ostatnim odcinku małe „hopki” i robi się freerajdowo. Super trail!!!

Dla nas ten dzień to prawdziwy koktajl pięknych górskich widoków, skrzypiącego śniegu pod kołami roweru i otwartych przestrzeni.

Bacówka na Krawcowym Wierchu a właściwie na hali poniżej wierzchołka.
Trasa oferuje widok na całe Tatry
Trafiliśmy na idealne warunki do jazdy zimą
Błoto nam nie straszne!
po około 12 kilometrach przekraczamy strumień Bystra
droga powrotna z Rysianki to uczta dla miłośników dużej przestrzeni
Z Hali Redykalnej następuje zjazd w stronę Kiczory-tam należy trzymać się lewej strony niewybitnego wierzchołka-czarny szlak. Nie należy jechać główną leśną drogą w prawo!
Total distance: 30039 m
Max elevation: 1285 m
Min elevation: 577 m
Total climbing: 1163 m
Total descent: -1021 m
Total time: 06:09:34
Download file: 2021-03-07ChallengeFamilyEMTB-Glinka-Rysianka-Glinka.gpx

sprzęt:

kombinezony Dirtlej: Core Edition, Kid Edition

plecaki firmy EVOC:

FR TRAIL E-RIDE 20l, Stage 6l

kaski: Bell

gogle: 100%

ochraniacze: G-Form, 100%

na chłodny wieczór:

kurtka puchowa Mammut

mocne lampki rowerowe 2000 lumenów

Previous Article
Emtb Tour Beskidy - Day 4-5You might also like

Dodaj komentarzMore Story
Emtb Tour Beskidy - Day 4-5 Etap: Hala Miziowa - przełęcz Glinne - Korbielów Postanowiliśmy następnego dnia kontynuować trasę dalej na szlaku...
%d bloggers like this: